..
Igły i liście...

60 | 51406
 
 
2015-06-19
Odsłon: 545
 

Kwartalnik 'Tatry'

Właśnie pojawił się nowy, wiosenny numer kwartalnika 'Tatry'. I a propos niego kilka słów. Przede wszystkim, daje się zauważyć, że pismo to przechodzi, bądź przeszło ewolucję w kierunku, który cieszy oko wspinacza! Mniej jest, jak to dawneij bywało dawniej, np. kilkustonicowych raportów o np. zmniejszaniu się [bądź zwiększaniu] pogłowia świstaka w Dolinie Mułowej, bądź też osobliwościach lepnicy bezłodygowej w piętrze turni w masywie Czerwonych Wierchów.

Mamy "za to" naprawdę wiele dobrego - wiele cennych artykułów z zakresu zarówno tatrzańskiej kultury, jak i przyrody. Znajdziemy w numerze i np. ciekawe opowiadanie I. Gronowskiej - Babicz, i sylwetki intersujących ludzi związanych a Tatrami, kilka recenzji książęk,i wreszcie kilka tekstów, na kóre uważniejszym okiem spojrzą na pewno wspinacze.

Tematem głónym numerul są "kuraki tatrzańskie". W tym momencie wspomnę o tekście, który mile łechce moją próżność. W kwartalniku ukazało się bowiem moje opowiadanie o naszej przygodzie z głuszcem w Dolinie Białej Wody.

Ale [niezależnie od tego] nowy numer kwartalnika naprawdę mocno polecam każdemu lubiącemu czytać wspinaczowi! :-)

 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd